در سیستم های قدیمی دریافت وجه، پس از مشخص شدن مبلغ حق بیمه، مبلغ موردنظر به صورت دستی توسط کاربر به دستگاه کارت خوان موجود در واحد صدور واردشده و در صورت موفق بودن تراکنش، مشخصات رسید پرداخت به صورت دستی در سیستم ثبت می شد. این روش معایبی مانند عدم دسترسی آنلاین و سریع به تراکنش های بانکی، افزایش زمان پروسه پرداخت، امکان اشتباه واردشدن مبلغ موردنظر توسط کاربر، ثبت اشتباه اطلاعات پرداخت توسط نماینده و … می شد که منجر به ایجاد اختلال در روند دریافت حق بیمه شده و برای نماینده و مشتری نامطلوب است.

برآن شدیم تا با ارائه نرم افزار HSCO PCPOS در راستای رضایتمندی مشتری و تسهیل امور واحدهای صدور خدمتی دیگر ارائه دهیم.

نرم افزار PCPOS به عنوان واسطی بین برنامه های بیمه ای و دستگاه POS بانکی عمل می کند. در این روند پس از مشخص شدن مبلغ حق بیمه، اطلاعات به صورت اتوماتیک توسط HSCO PCPOS به دستگاه کارت خوان منتقل شده و کاربر بدون نیاز به واردکردن دستی حق بیمه، با رویت مبلغ بر دستگاه کارت خوان اقدام به پرداخت می کند و درصورت انجام موفق تراکنش، اطلاعات آن به صورت اتوماتیک در پایگاه داده بیمه ها ذخیره خواهدشد. در این روش از لحظه شروع انجام تراکنش تا اتمام موفق یا ناموفق آن تمامی اطلاعات و فعالیت ها به صورت آنلاین در پایگاه های داده ذخیره شده و قابل پیگیری خواهدبود. از دیگر مزایای ثبت لحظه ای تراکنش ها می توان به امکان مقایسه و تطبیق تراکنش های انجام شده توسط پایانه ها با تراکنش های ثبت شده توسط بانک و بررسی مغایرت ها اشاره کرد. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–       دسترسی و پیگیری آنلاین تراکنش ها

–       ثبت تمامی تراکنش ها (موفق و ناموفق)

–       امکان مقایسه و تطبیق تراکنش های انجام شده پایانه ها با تراکنش های ثبت شده توسط بانک

–       حذف خطای انسانی در وارد کردن مبلغ حق بیمه

–       حذف خطای انسانی در ثبت اطلاعات تراکنش

–       سادگی و کوتاه شدن روند دریافت وجه

پس از صدور بیمه نامه امکان پرداخت اقساط برای مشتری به روش های زیر مقدور خواهدبود:

–       پرداخت اینترنتی

–       استفاده از کدهای دستوری USSD

–       پرداخت حضوری

در این روش ها تلاش کرده ایم پاسخگوی همه نیازهای مشتری با در نظر گرفتن سن، سلیقه و پوشش دادن همه سطوح از امکانات ارتباطی باشیم. براین اساس کاربر می تواند در صورت دسترسی به اینترنت از طریق درگاه اینترنتی (IPG) اقدام به پرداخت اقساط بیمه نماید و یا از طریق تلفن همراه و با استفاده از کدهای دستوری اقساط خود را پرداخت کند. همچنین در صورت عدم دسترسی به این روش ها مشتری می تواند با مراجعه حضوری اقدام به پرداخت نماید.

نمودار جریان سامانه پرداخت در یک نگاه به صورت زیر است.

در این راستا پنل مدیریتی دریافت متشکل از بخش های گزارشات، ابزار و داشبورد امکانات زیر را فراهم می کند: